Uute prillidega udune nägemin

Niisiis, olete just saanud uue prillipaari. Muidugi proovite neid, panete kannate neid paar tundi ja... su nägemine on kuidagi udune. Kas Teie uutel prillidel on midagi valesti? Need prillid peaksid aitama Teil paremini näha, miks pole Teie nägemine terav? Miks tunnete end veidi uimasena? Miks Te ei suuda hästi keskenduda ja silmad natuke valutavad? Oleme siin selleks, et rääkida olulisest asjaolust, mida uute prillidega inimesed sageli ei mõista: kohanemisperiood! Olenemata sellest, kas Te pole kunagi varem prille kandnud või olete just uuele prillile üle läinud või Teie prilliretsept on muutunud, peate alati oma uute prillidega harjuma. Kas teate, kuidas Te peate uusi kingi sisse murdma? Uute prillide puhul pole asjad teisiti! Selgitame, mis võib juhtuda ja kuidas peaksite olukorrale lähenema.

Uued prillid ja peavalu

Milliseid probleeme Teil esineb?

Võite arvata, et olete erand, kuid uute prillide esmakordsel proovimisel võib tekkida palju probleeme. Vaatame hiljem, kui kaua need võivad kesta. Kas mõni neist sümptomitest kõlab tuttavalt:

  • Teie nägemine on udune või moonutatud. Te ei pruugi kõike selgelt näha. Näiteks võivad esemed tunduda vale kujuga, te ei saa sügavust õigesti mõõta, teie nägemise servad tunduvad olevat kõverad, nagu oleksite kalakausis jne.
  • Teie silmad ja pea valutavad. Pingutate silmi, sest asjad tunduvad teisiti, mis võib kokkuvõttes põhjustada peavalu ja iiveldust.

Kuigi kõigil ei esine neid sümptomeid samal määral, võivad need panna teid mõtlema, kas teie prillidega on probleeme. Enamasti on sellele kõigele siiski mõistlik seletus.

Miks probleemid ilmnevad?

Nende esialgsete probleemide ilmnemisel on mitu põhjust. Ja ärge muretsege, me räägime Teile selles artiklis, kuidas neid parandada.

  • Teie aju pole lihtsalt Teie uue nägemisega harjunud:Teie aju on võimeline nii paljudeks asjadeks! Kui me ei näe hästi või kui oleme mõnda aega teatud viisil elanud, täidab meie aju lüngad ja teeb parandusi, ilma et me seda tegelikult märkaks. Seega, kui Te pole kunagi prille kandnud või kui olete pikka aega kasutanud vanu prille või läätsi või isegi kui olete teatud tüüpi prilliraamiga harjunud, kohaneb Teie aju nii, et tunneksite end mugavalt . Muidugi ei saa aju tegelikult nägemishäireid parandada, kuid see muudab selle nii, et Teie praegune nägemine tundub õige ja normaalne. Seetõttu võivad uued prillid äkitselt tunduda "valed". Kuigi see võib juhtuda igaühega uutele prillidele üleminekul, kehtib see eriti patsientide kohta, kellel on progresseeruvad prillid, mis korrigeerivad presbüoopiat.
  • Teie prilliretsept võib olla vale või Teie prillid ei sobi.Veenduge, et Teil on ajakohane prilliretsept ja Teie prillid on valmistatud täpsete mõõtude järgi. See hõlmab täpset pupillide kauguse (PD) mõõtmist, mis on vajalik prilliklaaside õigeks tsentreerimiseks kaadris. Kui Teie prilliretsept on veidi kehtetu ja prillid pole õigesti valmistatud, tekib nägemisprobleeme. Enne selle järelduse tegemist peaksite eeldama, et Teie aju ei ole veel kohanemisperioodi läbinud. Kahtluse korral aitab meie klienditeeninduse meeskond Teie prilliretsepti kinnitada.
  • Teil võib olla mõni tervisehäire:Har­vematel juhtudel võivad nägemishäired, mis püsivad, viidata mõnele põhihaigusele, nagu katarakt, glaukoom jne. Samuti on võimalik, et teatud tüüpi ravimite võtmine võib neid probleeme kaasa aidata. Teatavasti mõjutab stress teatud juhtudel ka Teie nägemist.

Kuidas saan probleeme lahendada ja kui kaua see aega võtab?

Esiteks peate andma oma ajule võimaluse uute prillidega kohaneda. See on normaalne, kuid hädavajalik! Proovige kanda oma uusi prille nii tihti kui võimalik, võimalusel alates hommikusest ärkamisest. Ärge vahetage vanade ja uute vahel edasi-tagasi, ärge võtke uut paari liiga kiiresti ära ja ärge sattuge stressi. Loomulikult ärge läbige kohanemisperioodi olukordades, kus vajate selget nägemist nt. autojuhtimise või raskete masinate käsitsemise ajal. Üldiselt see kohandamisprotsess võib kesta umbes ühe nädala . On juhtumeid, peamiselt siis, kui tegemist on progresseeruvate prillidega kasutajatega või kes ootasid liiga kaua oma nägemisdefektide parandamist, mille puhul võib kuluda kuni 4 nädalat.

Kas hägusus või peavalud püsivad? Sel juhul on aeg pöörduda silmaarsti poole. Nad kontrollivad põhjalikult Teie silmi ja prilliretsepti. Seejärel saate lasta oma prille ka võimaliku tootmisvea suhtes kontrollida.

Viimased näpunäited ja nõuanded

  • Püüdke mitte sattuda paanikasse. Pidage meeles, et udune nägemine uute prillidega on äärmiselt tavaline. Olenemata sellest, kas harjub uue prilliretseptiga, uue prilliraami kuju või suurusega, uute klaasidega vms, võtab see veidi aega. Teie uued prillid ei pruugi olla halvasti valmistatud. Sinu silmad on korras. Kui austate kohanemisperioodi, on kõik korras. Ja kui probleemid püsivad, on Teie silmaarst Teie jaoks olemas.
  • Ärge jätke oma silmi tähelepanuta. Inimesed kipuvad unustama, et nagu kogu meie keha, peame ka meie silmi regulaarselt professionaalil kontrollima. Ärge oodake nägemisvigade parandamist. Lõpuks võtab Teie silmade kohanemine kauem aega, kui Te oma probleeme liiga kaua ignoreerite.
  • Pettumuse vältimiseks küsi nõu. Uute prillide pärast võib põnevus muutuda kiiresti frustratsiooniks. Seega rääkige oma optiku või edasimüüjaga ja andke neile teada. Nad rahustavad Teid ja räägivad kohanemisperi­oodist. Kui see infoleht pole Teile ülevaadet pakkunud, võtke ühendust meie klienditeenindusega juhuks, kui kohanemisperiood ei sobinud Teile. Teeme kõik endast oleneva, et leida Teie probleemidele lahendus..

Kommentaarid

Kas Sul on küsimus?