Kontaktläätsede määramine ja paigaldamine

Starting with contact lenses banner Starting with contact lenses banner

Kui valite uute prillide või kontaktläätsede vahel, esimene samm on minna nägemist kontrollida optiku või silmaarsti juures. Nad väljastavad vajaliku prilliretsepti olenemata sellest, kas kavatsete neilt või mujalt prille osta. Kontaktläätsede jaoks tuleb proovida esmakordselt kontaktläätsede paigaldamist, mis on lihtne ja valutu protsess. Siin on lühike ülevaade sellest, mida oodata:


Nägemiskontroll ja mõõtmised

Optik, optometrist või oftalmoloog viib läbi põhjaliku läbivaatuse ja mõõdab Teie silmi. Loe rohkem!

Prillide või läätsede retsept

Pärast läbivaatust väljastab silmaarst Teile prillide korrigeerimise retsepti, mille alusel saad lasta teha retseptiprille igas optikapoes.Loe rohkem!

Soovitused kontaktläätsede jaoks

Saate soovitusi kõige sobivamate kontaktläätsede kohta teie mõõtude, haigusloo ja elustiili põhjal. Loe rohkem!

Läätsede paigaldamine

Optik paneb valitud läätsed teie silmadesse ning hindab nende sobivust ja teie mugavuse taset. Samuti õpetavad nad teile kontaktläätsede kandmise hügieenipõhimõtteid ning õpetavad neid sisestama ja hooldama.Loe rohkem!

Stabiliseerimis­periood

Optika kabinetis viibides ootate umbes 30 minutit, et lääts teie silmal stabiliseeruks. Seejärel hindab silmaarst kontaktläätse asendit ja arutab selle mugavust. Loe rohkem!

Prooviläätsed ja tellimine

Koduseks testimiseks võite taotleda oma silmaarstilt prooviläätsi. Kui Teil on uuendatud retsept, võite vabalt tellida prille või läätsi oma eelistatud poest.Loe rohkem!

Mida oodata oma esimesel nägemiskontrollil?

Eye icon

Teie esimene nägemiskontroll on oluline samm Teie nägemistervise säilitamisel ja õigete prillide või kontaktläätsede retsepti väljaselgitamisel.

See põhjalik hindamine algab tavaliselt üksikasjaliku küsimustikuga Teie haigusloo kohta, sealhulgas perekonna ajalugu ja teave mis tahes krooniliste haiguste kohta, mis võivad Teie silmi mõjutada. Kui olete varem silmaarsti juures käinud, edastate ka oma silmade tervise ajaloo ja kõik varasemad andmed. Uuring ise sisaldab erinevaid teste, näiteks nägemisteravuse testi, et teha kindlaks Teie retseptivajadus.

Täiendavad testid, nagu pilulambiga läbivaatus ja kaudne oftalmoskoopia, võimaldavad arstil hinnata Teie silmade sisestruktuuride tervist. Lõpuks mõõdab rõhu hindamine applanatsiooni­tonomeetria või mittekontaktse tonomeetria abil silmasisest rõhku. Regulaarsed nägemiskontrollid on optimaalse silmade tervise säilitamiseks ning selge ja mugava nägemise tagamiseks hädavajalikud.

KAS SAAB KASUTADA OMA KONTAKTLÄÄTSEDE RETSEPTI PRILLIDE TELLIMISEL?

On oluline märkida, et Teie prilliretsept erineb kontaktläätsede retseptist.

Kontaktläätsede õige sobivuse tagamiseks on vaja erinevaid mõõtmisi, kuna need istuvad otse silmamunal. Seega, kui olete huvitatud prillidelt kontaktläätsedele üleminekust, on nägemiskontroll või arutelu silmaarstiga vajalik samm, isegi kui Teil on juba olemas prilliretsept.

Kontaktläätsed pakuvad aktiivse elustiili jaoks palju eeliseid ning on nüüd mugavamad ja kuluefektiivsemad kui kunagi varem.

Glasses icon

Dioptrilised prillid

  O.D. O.S.
SPH -1.50 -1.75
CYL -1.50 -1.25
AXIS 90 90
ADD +2.00 +2.00
PD 63

Kontaktläätsede retsept

  O.D. O.S.
BC 8.6 8.6
DIA 14.5 14.5
SPH -2.00 -2.00
CYL -2.25  
 
AXIS 60  
 

PEAGE MEELES

Computer icon

Kas töötate mitu tundi päevas arvutiga või reisite sageli?

Runner icon

Kas olete sportlane või veedate palju aega väljas?

Make-up icon

Kas Teie meik võib kontaktläätsedega suhtlemisel probleeme tekitada?

Savings icon

Kas olete kulude pärast mures?

Nendele küsimustele antud vastused võivad aidata optikul määrata teile parima valiku. Võib-olla vajate prille või olete hea kandidaat ühepäevaste, kahenädalaste või kuuajaliste kontaktläätsede jaoks. Või vajate astigmatismi korrigeerimiseks toorilisi läätsi või isegi multifokaalseid kontaktläätsi. Sellest saate nägemiskontrolli käigus teada.

Prillide või läätsedega harjumine

Contact lenses and glasses icon

Uute prillidega mugavaks saamine on üsna lihtne. Kõik Teie prilliretsepti järgi valmistatud prillid peaksid tootmisprotsessi ajal olema korralikult tsentreeritud. Muidugi peate mõnda aega nende kandmisega harjuma. Kui prillid tunduvad jätkuvalt ebamugavad, saab optik neid veidi reguleerida, muutes näiteks prillide otste kuju.

Kontaktläätsedega harjumine võib võtta veidi rohkem aega, kuid sellest hoolimata peaks kogu protsess kulgema sujuvalt. Pärast esmast paigaldamist ja kui olete valitud läätsedega rahul, hindab optik sobivust ja teeb nägemiskontrolli. Tõenäoliselt saate oma silmaarsti valvsa pilgu all harjutada läätsede paigaldamist ja eemaldamist.

Lõpuks selgitab silmaarst läätsede hooldamise põhitõdesid, pakub prooviläätsesid ja lepib kokku järelkohtumise, et hinnata, kuidas Teil hiljem valitud läätsedega läheb. Nädala või kahe jooksul enne järelkontrolli on Teil võimalus oma läätsi kodus proovida. Kui Teil on probleeme või küsimusi, helistage nõu saamiseks oma optikule.

Prooviläätsed

Ainult Teie optik on volitatud prooviläätsesid pakkuma, kuna sobivate läätsede valimisel on vaja korralikku arstiabi ja hindamist. Teile sobivaima kaubamärgi leidmiseks võib kuluda paar külastust ja katset, kuid kui olete optikuga teatud kaubamärgi ja kandmisgraafiku osas kokku leppinud, võite tellida läätsi veebist jaemüüjatelt, näiteks Alensa, ilma Teie retsepti koopiat esitamata. Ärge unustage külastada oma optikut vähemalt kord aastas nägemiskontro­llimiseks!

Trial lenses image

Aga värvilised läätsed?

Kui olete huvitatud dioptrita värviliste kontaktläätsede kandmisest (nt halloween), on alati soovitatav konsulteerida optikuga, eriti kui leiate, et Te pole kunagi varem läätsi kandnud ja Teil on tundlikud või kuivad silmad.

Põhjalik nägemiskontroll on vajalik ka siis, kui otsustate kanda nägemise korrigeerimiseks dioptrilisi värvilisi läätsi.

OSTA HULLUD LÄÄTSED
Crazy lenses boxes