Kontaktläätsede paigaldamine

Ettevalmistused kontaktläätsede paigaldamiseks:

Leia sobilik meetod oma parema ja vasema silma jaoks

  • Pese oma käed põhjalikult ja kuivata need rätikuga (paberrätikud ei ole käte kuivatamiseks sobilikud, kuna need võivad jätta paberikiude kätele ning need kiud võivad kleepuda kontaktläätsedele ja ärritada silmi). Enne kontaktläätsede paigaldamist on soovitatav eemaldada silmameik ja puhastada silmade ümbrus üleliigsest õlist ja rasust.
    • Ära kunagi meigi end enne kontaktläätsede paigaldamist!

Kuidas paigaldada kontaktläätsesid? 10 lihtsat sammu:

1, Istu peegli ette. Kui sa oled algaja läätsekasutaja, siis on soovitatav kasutada suuremat peeglit. Enne uue blisteri (plastipakend, mis sisaldab kontaktläätse väheses hooldusvahendi lahuses) avamist, loksuta seda õrnalt, kuna lääts võib vahel kleepuda pakendi sisepinnale.

2, Eemalda kontaktlääts ettevaatlikult läätsekonteinerist, kasutades vaid oma sõrmeotsi, et vältida läätse kahjustamist. Ole eriti ettevaatlik pikkade sõrmeküünte puhul. Kui sa vajutad küünega kontaktläätsele, siis võib lääts rebeneda ja sel juhul lükkab läätsetootja sinu kaebuse tagasi.

3, Pärast kontaktläätse eemaldamist blisterist või läätsekonteinerist, kuivata oma nimetissõrm selleks, et hoida läätse sõrme peal paremini.

4, Enne silma asetamist tee kindlaks, et kontaktlääts on õigetpidi. Osad kontaktläätsed on varustatud vastava märgistusega. Näiteks on Johnson & Johnson firma läätsed märgistatud "123", mis on loetav vasakult paremale, kui vaadata läätse küljepealt (juhul, kui lääts on õigetpidi). Kui sinu kontaktläätsedel puudub märgistus, siis aseta lääts sõrme otsa peale ja uuri seda küljepealt. Õigetpidi olev kontaktlääts on kausikese kujuga, nii et selle ääred vaatavad üles-või sissepoole. Valetpidi olev lääts meenutab kujult supitaldrikut, nii et selle servad on kaardunud väljapoole. Kui sa pole ikka veel kindel, siis keera lääts teistpidi ja võrdle kumb asend oli rohkem servadega ülespoole.

5, Vaata läätse väljastpoolt, et veenduda, et lääts pole ühestki küljest voltunud.

6, Alusta oma paremast silmast ja muuda see endale harjumuseks, et vältida tulevikus parema ja vasaku silma läätsede segiajamist omavahel.

7, Toeta oma küünarnukid lauale, et vältida käte värisemist. Liigu peeglile nii lähedale kui võimalik.

8, Tõmba oma alumine silmalaug ettevaatlikult oma parema käe keskmise sõrmega alla. Siis tõmba oma ülemine silmalaug oma teise käe nimetissõrmega üles selleks, et sinu silma loomulik refleks ei takistaks sul kontaktläätse silma paigaldamast.

9, Läätse silma paigaldamise ajal vaata peeglisse, aseta lääts silma õrnalt. Kui lääts on juba silmas, siis vaata üles ja alla, vabasta silmalaud ning ürita silma pilgutada. Kui paigaldamise ajal sattus läätsele mustust ja see mõjub silmale ärritavalt, siis libista lääts näpuga oma silmavalge peale. Sinu silm hakkab pisaraid tootma ning pisarad pühivad mustuse minema. Teine variant on eemaldada lääts silmast, puhastada seda hooldusvedelikuga ja korrata läätse paigaldamist. Kui lääts tundub silmas ikka ebamugav, siis on soovitav vahetada see uue läätse vastu.

10, Korda toimingut oma vasaku silmaga. Sa võid paigaldada läätse vasakusse silma samamoodi kui sa sisestasid selle paremasse silma. Paigalda lääts silma kas parema või vasaku käe abil sõltuvalt sellest kumb variant sulle tundub mugavam.

Kas kontaktlääts on paigaldatud õigesti?

  • Kontaktlääts on paigaldatud õigesti siis, kui see ei kriimusta su silma, sinu nägemine on selge ja sa ei tunne üldse, et sul oleks midagi silmas.
  • Telerit või arvutiekraani vaadates unustad sa vahel silmade pilgutamise, mis võib põhjustada silmade kuivuse. Ürita pidada meeles pilgutada silmi või kasutada silmatilku - üks tilk üks või kaks korda päevas on piisav, kuid sa võid kasutada tiku nii tihti kui sul vajalik on.

Kontaktläätsede EEMALDAMINE

  • Esiteks pese oma käed ja kuivata need hoolikalt rätikuga. Istu peegli ette.
  • Tõmba oma alumine silmalaug ettevaatlikult oma parema käe keskmise sõrmega alla ja libista nimetissõrmega kontaktlääts silmavalge piirkonda, kust seda on kergem kätte saada. Läätsed kinnituvad vähem silmavalgele kui sarvkestale.
  • Pigista kontaktläätse kergelt oma nimetissõrme ja pöidla vahel ja eemalda see õrnalt. Ära läätse liiga tugevalt pigista. Kui toiming on õigesti sooritatud, siis jääb lääts sinu sõrmede vahele ja sul õnnestub see kerge vaevaga silmast eemaldada.
  • Puhasta eemaldatud kontaktlääts oma peopesas või käeseljal ja aseta see värske hooldusvedelikuga täidetud läätsekonteine­risse. Hoia läätse konteineris nii kaua, kui läätsetootja näeb kasutusjuhendil ette desinfitseerimiseks kuluva aja.

Kommentaarid (1)

Kas Sul on küsimus?
Maris Ausmeel

Tere Sooviksin osta värvilised läätsed peo jaoks,üheks õhtuks. Kui silmanägemine on täiesti korras,siis kuidas peaks tellimisel selle “tugevuse” valima ? Tervitades Maris

Vastus - info@alensa.ee

Meil on hea meel, et tunnete huvi meie poe vastu. Saate osta läätsesid 0-tugevusega. Palun kasutage järgmiseid filtreid: Kontaktläätsed -> Värvilised läätsed -> 0-tugevusega