Kuidas puhastada kontaktläätsesid õigesti?

contact lenses care basics banner contact lenses care basics banner

osta aksessuaare
kontaktläätsede jaoks

osta aksessuaare
kontaktläätsede jaoks

Kontaktläätsede puhastamine: mida tohib teha ja mida mitte

Kui kasutate kuuajalisi või kahenädalasi läätsi, on õige ja tervisliku kontaktläätsede hooldusrutiini loomine ülioluline. Meie kiires elus on ahvatlev kasutada otseteid, kuid piisav läätsede eest hoolitsemine võib aidata vältida ebamugavustunnet ja võimalikke silmainfektsioone. Teie optik võib anda Teile konkreetseid juhiseid sõltuvalt Teie silmadel ja kasutatavate läätsede tüübil, kuid kui vajate meeldetuletust, on siin meie näpunäited, mis aitavad Teil oma kontaktläätsed puhastada ja hooldada.

Need võivad tunduda ilmselged, kuid siin on meie 5 parimat nõuanded, mida kontaktläätsede käsitsemisel tuleb meeles pidada .

ALATI

Enne läätsede kasutamist ja eemaldamist peske käed

Loputage ja hõõruge läätsed läätsevedelikuga enne ja pärast kandmist

Kasutage hoidmiseks sobivat läätsekonteinerit

Kasutage värsket läätsevedelikku iga päev

Ostke reisimiseks või hädaolukordadeks sobiv läätsevedeliku pudelit

KUNAGI

Ärge jätke oma läätsed kokku kraaniveega

Ärge puudutage läätsevedeliku­pudeli otsa

Ärge kasutage läätsede niisutamiseks sülge

Ärge kasutage läätsed pärast meigi tegemist

Ärge pange lahus väiksemasse pudelisse

Rubbing the lenses with solution

Kuidas puhastada kontaktläätsi õigesti?

Oluline samm on läätsede hõõrumine läätsevedelikuga.

  • Pange lääts peopessa ja hõõruge seda õrnalt sõrmega.See vähendab pärast desinfitseerimist läätsele jäävate setete hulka. Turul on palju „NO RUB” mitmeotstarbelisi läätsevedelikke, mis lubavad kokkupuutel kohest desinfitseerimist, kuid läätsede kiire hõõrumise eelised on vaieldamatud. See on lihtne harjumus, mis aitab hoida Teie läätsed puhtamad ja selgemad ning silmad tervemad.
  • Ärge kasutage läätsede puhastamisel koduseid vahendeid.
  • Ärge püüdke läätsi puhastada äädika, alkoholi, söögisooda või mõne muu ainega. Kasutage läätsede jaoks ainult professionaalselt valmistatud läätsevedelikke..
  • Samuti ärge kandke läätsi ettenähtud perioodist kauem või pärast aegumiskuupäeva, et vältida ebamugavustunnet või võimalikke tõsiseid terviseprobleeme.

Läätsevedelikud silmahoolduseks

Läätsevedelik on läätsehoolduse lahutamatu osa ja mõnele inimesele võib üks kaubamärk või tüüp olla teistest talutavam. Kui tunnete läätsede sisestamisel või kandmisel ebamugavustunnet, on üks võimalus vahetada alternatiivse läätsevedeliku vastu. Teie optik oskab alati nõustada, kui Teil tekib oma praeguse läätsevedeliku suhtes allergia. Pange tähele, et ükski läätsevedelik ei saa täielikult puhastada ega kaitsta bakteriaalsete infektsioonide eest, nagu konjunktiviit. Kui kahtlustate, et Teie läätsed võivad olla saastunud, visake need kohe ära ja konsulteerige oma silmaarstiga.

Gelone solution

Mitmeotstarbelised läätsevedelikud on läätsede puhastamiseks ja säilitamiseks kõige populaarsem valik. Neid läätsevedelikke saab kasutada igat tüüpi pehmete kontaktläätsede puhastamiseks, loputamiseks, desinfitseerimiseks ja säilitamiseks. Tavaliselt sisaldavad need niisutavat ainet ning steriilsuse ja säilitamiseks väikeses koguses säilitusaineid. Paljusid neist läätsevedelikudest reklaamitakse kui "hõõrumata" vedelikke, kuid enamik optikuid soovitab siiski see lihtne hõõrumise etapp oma rutiini kaasa, et eemaldada võimalikult palju lisandeid ja valgujääke.

OSTA NÜÜD
Laim care peroxide solution

Vesinikperoksiidi läätsevedelikud nõuavad veidi rohkem pingutust, kuid tagavad ka kõige tõhusama desinfitseerimise.
Need läätsevedelikud nõuavad spetsiaalse konteineri kasutamist, mis sisaldab katalüütilist ketast. Kui vesinikperoksiidi läätsevedelik puutub kettaga kokku, käivitatakse keemiline reaktsioon ja peroksiid lõpuks neutraliseeritakse, redigeerides selle säilitusaja lõpuks lihtsaks soolalahuseks. Ilma neutraliseerimata võib vesinikperoksiid põhjustada palju valu ja ärritust, nii et on oluline lasta läätsedel leotada vähemalt 6 tundi. Lisateavet peroksiidilahuste ohutu kasutamise kohta leiate siit. Üks peroksiidilahuste eeliseid on see, et need on tänu sellele keemilisele reaktsioonile täiesti säilitusainete­vabad. Küsige oma optikult, kas see puhastusmeetod on Teie jaoks õige.

OSTA NÜÜD

Kontaktläätsede hoidmine

Case for contact lenses

Puhas ja värske läätsekonteiner on Teie läätsehooldus­rutiini oluline osa. Konteiner tuleks välja vahetada vähemalt iga 3 kuu järel ning on hea regulaarselt loputada ja välispinda puhastada. Kui kasutate igapäevast värsket vedelikku ja ei lisa kunagi eilset vedelikku, aitab see hoida ka sisemuse puhtana. Alensa pakub laias valikus läätsekonteinereid ja kontaktläätsede komplekte, mis sisaldavad kõike, mida vajate läätsede puhtana hoidmiseks reisil olles.

OSTA NÜÜD

Kommentaarid (1)

Kas Sul on küsimus?
Marielle

Tere! Kiire küsimus. Kui mul on läätsed mida ma igapäevaselt ei kanna, siis kas ma pean vahetama ka iga õhtu läätsevedeliku kui ma konteinerit ei ava?

Vastus - info@alensa.ee

Aitäh Teie küsimuse eest. Iga 5 päeva tagant tuleb korrata regulaarset puhastust ja hoida läätsi värskes lahuses. Ärge unustage vahetada läätsekonteinerit, milles hoiate läätsi iga kolme kuu tagant. Ja ärge unustage, enne kui läätsi panna silma peale tuleb läätsi loputada.