Ostlemise juhised

Kuidas valida õiged kontaktläätsed?

Me soovitame tellida vaid neid kontaktläätsesid, mis on sulle silmaarsti või optometristi poolt määratud. Läätsede kaubamärgi vahetamisega võib alati kaasneda risk, et uued läätsed ei sobi sinu silmadele. Isegi, kui uut tüüpi läätsed on samade parameetritega nagu juba läbiproovitud vanad läätsed, siis ei pruugi need uued läätsed siiski sobida. Kontaktläätsede kaubamärgi vahetamine ilma arstipoolse heakskiiduta võib tähendada ebamugavusi ja probleeme sinu silmadele kui ka majanduslikku kahju sinu rahakotile, kui läätsed ei peaks sobima. Iga kasutaja tunnetab erinevaid kontaktläätsesid erinevalt. See, mis sobib sinu sõbrale, ei pruugi sinu silmadele üldse sobida. Isegi, kui sinu kolleeg vahetas sujuvalt Acuvue 2 läätsed Acuvue Advance läätsede vastu, ei tähenda see seda, et sulle sobiks samuti selline muutus.

Telli kontaktläätsed interneti teel vaid juhul, kui sa tead oma täpseid nägemise parameetreid (NB! Prillide retseptiga ei ole soovitatav tellida kontaktläätsesid. Läätsede jaoks kehtib oma retsept):

Kumerus – BC; Diameeter – DIA; Silinder – CYL (toorilised läätsed); Telg – AXIS (toorilised läätsed); Lugemislisa – ADD (multifokaalsed läätsed)

Kuidas meie kodulehel läätsesid tellida?

Leia oma kontaktläätsede tüüp meie veebilehel, vali oma parameetrid vastavalt näitudele sinu vanal läätsepakendil või silmaarsti retseptil ja lisa toode ostukorvi. Kohe peale oma parameetrite valimist näitab meie koduleht sulle, kui palju taoliseid läätsesid meil on laos olemas. Kui sa oled toote lisanud ostukorvi, siis jätka ostlemist ja sa jõuad lehele, kus sul tuleb täita ära oma kontaktandmed ja kinnitada tellimus. Kõik laokaubad saadetakse teele 24 tunni jooksul peale tellimuse kinnitamist.

Regulaarne silmakontroll

Me soovitame sul külastada silmaarsti ja kontrollida oma nägemist vähemalt 1 kord aastas. See käib kõigi kontaktläätsede, k.a. värviliste läätsede kohta.

Läätsede hooldusvedelikud

Nii nagu kontaktläätsesid, taluvad inimesed ka hooldusvedelikke erinevalt. Läätsevedelike valik on turul väga kirju – alates lihtsast füsioloogilisest lahusest läätsede loputamiseks kuni standardsete desinfitseerivate vedelikeni ja lõpetades kõrgekvalitee­diliste hooldusvahenditega, mis sisaldavad määrdeühendeid, näiteks Laim-Care läätsevedelik uuendusliku hüaluroonhappe sisaldusega. Eraldi grupi moodustavad vesinikperoksiidil baseeruvad hooldusvahendid, mille efektiivsus ja silmasõbralikkus seljatab klassikalised keemilised läätsevedelikud.

Kasutades üht läätsehooldus­vahendi kaubamärki kauem kui 2 aastat võib tekkida allergia selle koostisosade suhtes. Seetõttu soovitavad asjatundjad vahetada aeg-ajalt hooldusvedelikku.

VISA Master Card PayPal DHL omniva
Top