Kontaktläätsede silmapanek ja eemaldamine – samm-sammult juhend
Otsustasite alustada kontaktläätsedega ja nüüd peate õppima, kuidas neid käsitleda. Alguses võib see tunduda hirmutav, kuid harjutamise ja heade harjumustega võib see muutuda lihtsaks ja loomulikuks. Et teid aidata, on siin lühike kontaktläätsede juhend. See on suurepärane algajatele ja võib isegi olla hea meeldetuletus ka kontaktläätsede professionaalidele!
Kuidas kontaktläätsi panna
Te peaksite teadma, et läätse panemisel tuleb puudutada silmamuna ennast, lääts ei kleepu iseenesest. Laske läätsel kergelt oma silma külge kleepuda ja teie silmalaud teevad ülejäänu! Nüüd vaatame, kuidas seda teha.
1. samm
Alustuseks valmistage kõik vajalikud asjad hästi valgustatud ruumis ette. Teil on vaja oma kontaktläätsi, läätsevedelikku, peeglit ja kohta, kus käsi pesta ja rätikuga kuivatada. Ärge unustage enne meigi pealekandmist läätsed sisestada.
2. samm
Peske alati hoolikalt käsi, et vältida mustuse ja bakterite sattumist läätsedele. Kasutage pehmet või antibakteriaalset seepi, vältige niisutavaid seepe, losjoneid ja õlipõhiseid tooteid. Pärast pesemist kuivage käed rätikuga. Vältige paberrätikute kasutamist, kuna need võivad kätele ebemeid jätta. Pidage meeles, et läätsede käsitsemisel on parem hoida küüned lühikesed, et mitte kriimustada kontaktläätse ega silma sarvkesta.
3. samm
Järgmine samm on kontaktläätsede eemaldamine kontaktläätsede konteinerist või värskest pakendist. Kui Teil on kummagi silma jaoks erinev prilliretsept, on kasulik luua harjumus ja sisestada näiteks vasak lääts esimesena, et Te neid segamini ei ajaks. Asetage esimene lääts peopessa, niisutage seda läätsevedelikuga ja hõõruge seda õrnalt sõrmega. Mõned kaubamärgid pakuvad hõõrdumiseta läätsevedeliku, kuid enamik kontaktolooge nõustub, et lisapuhastusjõu saamiseks on hea läätsesid õrnalt hõõruda. Kui soovite läätsede käsitsemist lihtsamaks muuta, pakume selle hõlbustamiseks mitmesuguseid aksessuaare. Aplikaatorid ja pintsetid muudavad läätsede käsitsemise lihtsaks.
4. samm
Asetage kontaktääts nimetissõrmele. Kui lääts näeb välja nagu kauss - kõik on korras. Kui servad on suunatud väljapoole, on lääts sees väljapoole. Enamikul kontaktläätsedel on väike pahupidi märk (tähed või numbrid), nii et näete, kas lääts on pahupidi või mitte.
5. samm
Kui lääts on nimetissõrmel tasakaalus, tõmmake keskmise sõrmega alumine silmalaud alla, samal ajal kui teise käega tõmmake ülemine silmalaud üles. Mida rohkem silmalaugu avate, seda paremini sobib kontaktlääts sarvkestale. Te ei saa pilgutada, kui hoiad ripsmeid õigesti. Mõned inimesed leiavad, et soovimatu pilgutamise vältimiseks on kasulik üles vaadata. Alguses võib see olla võitlus, kuid harjutades harjub sellega!
6. samm
Asetage lääts silmale, niipea kui puudutate silma, eemaldage sõrm aeglaselt ja vabastage ettevaatlikult esmalt alumine ja seejärel ülemine laug. Hoidke silm kinni ja ärge pilgutage, puudutage sõrmega kergelt suletud ülemist laugu ja "vaadage" külgedele. Nii eemaldate kontaktläätse alla tekkinud õhumullid. See võimaldab läätsel sarvkestale õigesse kohta istuda. Kui lääts ärritab silma või tunnete ebamugavust, eemaldage see ja puhastage enne silma tagasi panemist õrnalt läätsevedelikkuga.
Kuidas eemaldada kontaktläätsed
Enne alustamist peske käed. Kui kasutate meiki, eemaldage läätsed enne näo pesemist. Samuti peaksite kõik vajaliku ette valmistama puhtas, hästi valgustatud ruumis. Veenduge, et Teil oleks läätsekonteiner, läätsevedelik, peegel ja muud aksessuaarid, mida vajate. Kui olete reisil, leiate kõike ühest käepärasest läätsekonteinerist peegliga.
1. samm
Alustuseks määrige oma silmi silmatilkade või silmapihustiga. See võib aidata läätsi niisutada ja hõlbustada nende eemaldamist. Piisab ühest või kahest tilgast kummassegi silma ning see võib muuta protsessi lihtsamaks ja mugavamaks, eriti kui Teil on kuivad silmad või kui avastate, et need on päeva lõpuks kuivemad.
2. samm
Hoidke ülemist ja alumist silmalaugu nagu kontaktläätsede kandmisel. Otse ette vaadates haarake kontaktläätse nimetissõrme ja pöidlaga külgedest (ninast ja välisnurgast) ning pigistage õrnalt. Ärge kiirustage ja tehke seda sammu rahulikult ja aeglaselt.
3. samm
Pigistage läätse õrnalt nimetissõrme ja pöidlaga ning asetage kontaktläätse värske läätsevedelikuga konteinerisse. Konteiner tuleb täita uue vedelikuga, umbes poole tassi ulatuses. Ärge lahjendage veega. Kui läätsede kandmise aeg on juba möödas, visake need minema. Ärge unustage hoida konteinerit puhtana ja asendada uue vastu iga kord, kui avate uue läätsevedelikku või vähemalt iga kolme kuu tagant.
4. samm
Nüüd korrake teise silmaga, samm-sammult, nagu tegite seda oma esimese silmaga. Õnnitleme – olete kontaktläätsed edukalt eemaldanud! Harjutamise ja korraliku hooldusega muutub kontaktläätsede paigaldamine ja eemaldamine kiireks ja lihtsaks osaks Teie igapäevasest rutiinist.
Järgige neid samme hoolikalt, et säilitada optimaalne silmade tervis, mugavus ja nägemise kvaliteet.
Kommentaarid