Loe rohkem päikeseprillide polarisatsiooni kohta

Päikeseprillide ostmisel võisite märgata polariseeritud päikeseprillide populaarsust. Tuntud kaubamärgid ja tootjad vabastavad polariseeritud varjundite read ja mõned, näiteks Polaroid, isegi spetsialiseeruvad polarisatsioonile. Mida aga teeb polarisatsioon ja mis on selle eelised? Ja millal peaksite kandma või mitte kandma polariseeritud päikeseprille? See juhend sisaldab kõike, mida peate teadma.

Mis on polarisatsioon?

Polariseeritud päikeseprille on saadaval mitmesuguste materjalide, värvide, kuju ja suurusega. Tumedamad värvid pakuvad kõrgemat polarisatsiooni. Päikeseprillide paaril peab olema kogu vajalik UV-kaitse. Seejärel lisab polarisatsioon veel midagi: spetsiaalne filter, mis laseb ainult vertikaalselt orienteeritud valgust läbi, st see kõrvaldab ja neelab horisontaalselt orienteeritud valguse.

Mis on horisontaalselt orienteeritud valgus? See on valgus, et põrkub horisontaalsetelt pindadelt maha. Meie keskkond neelab või peegeldab päikesevalgust pidevalt eri suundades; iga horisontaalne pind võib peegeldada valgust, mis võib Teie nägemist takistada. Mõelge nt sellele, kuidas lumi peegeldab valgust Teie silmadele. Või kuidas on niisket teed raske näha, kui päike on madal. Valgus võib peegelduda ka veest, nt järvedest või basseinidest. Meie ümbruses on palju tegureid, mis võivad põhjustada pimestamise, mis võib teatud olukordades ohtlikuks muutuda. Polariseeritud päikeseprillid on aga loodud selleks, et seda enam ei juhtuks.

Ilma polarisatsioonita

Vaade ilma polarisatsioonita

Polarisatsiooniga

Vaade polarisatsiooniga

Mis kasu on polariseeritud päikeseprillidest?

 • Need kõrvaldavad tüütu või pimestava pimestamise.
 • Need tagavad teravama nägemise ja parema kontrasti intensiivsetes valgusoludes.
 • Need võimaldavad paremat värvi tajumist eredas valguses.
 • Need vähendavad pimestamisest ja intensiivsest valgust põhjustatud silmade koormust.
 • Need parandavad Teie mugavust päikese all viibimise ajal.
 • Need väldivad potentsiaalselt ohtlikku pimestamist näiteks sõidu ajal.
 • Need on suurepärane valik väljas liikumiseks või sportimiseks.
 • Nad töötavad ka varjus.

Mida peate teada polariseeritud varjundite kohta

Kuigi polariseeritud päikeseprillid pakuvad palju eeliseid, peate arvestama järgmisega:

 • Polarisatsioon ei paku täiendavat UV-kaitset.
 • Polarisatsioon on mõeldud peamiselt pimestamise ja peegelduste eemaldamiseks intensiivse valguse tingimustes.
 • Polarisatsioon võib LCD ekraanide nägemise keerukamaks muuta.

Crullé: polariseeritud päikeseprillide tootesari

Kas otsite polariseeritud päikeseprille, mis saab kanda iga päev või vajate midagi tugevama moetunnetuse jaoks, on Crullé Teie kaubamärk! Iga Crullé paar ühendab polarisatsiooni UV-kaitse ja stiili. Nende varjundite rida on saadaval erineva kuju ja värviga. Seal on paar Crullé prille, mis sobivad ideaalselt igaks eelistuseks. Nendel stiilsetel ja vastupidavatel prillidel on madalad hinnad - proovige kohe!